5 důvodů, proč potřebujete vyrazit do přírody


Hory, řeky, údolí, květiny, stromy, jezera, divoká příroda – to vše láká vyjít ven! Teď je ta správná doba vyrazit do přírody a užít si krásu všude kolem. Víte, že pouhé trávení času v přírodě má doopravdy dobrý vliv na Vaše duševní a tělesné zdraví? Ověřte si na vlastní kůži, jak dobře se pocítíte, pokud opustíte svůj dům a budete se poklidně vyhřívat v království přírody.

1. Zlepšená paměť a soustředění

Samozřejmě čerstvý vzduch a příroda zlepšuje práci mozku. Zde je důkaz. Ve studii provedené Michiganskou univerzitou skupina studentů dostala test paměti a po jeho vyplnění byli rozděleni na 2 skupiny. Obě skupiny se šly projít. Jedna skupina šla do lesa a druhá do města. Po procházce studenti znovu vyplnili test. Ti, kteří se procházeli v lese, měli lepší výsledky než druhá skupina.

2. Obnovená energie 

Badatelé nazývají občasné zamlžení mysli “duševním vyčerpáním”. Jistě znáte ten pocit, např. když ztratíte niť svého myšlení. Pokud vystavíte svou mysl působení přírodního prostředí, můžete si všimnout, že se zlepšila Vaše duševní energie a soustředění. Jsou dokonce studie, které naznačují, že přírodní krásy Vás mohou nejen uchvátit, ale může to být i rychlý způsob na získání přírodní energie. Vezměte si sáček e9 od Synergy a vyražte čerpat přírodní energii.

3. Osvobození od dennodenního stresu 

Byl proveden bezpočet studií, které dokázaly, že trávení času v přírodě, dokonce i pouhé pozorování přírody z okna, snižuje úroveň kortizolu – “stresového hormonu”. Mnoho z těchto studií zaznamenalo, že trávení času ve volné přírodě nejen snižuje stres, ale zlepšuje i náladu a myšlení. Jak uvádí přírodovědec John Burroughs: “Chodím do přírody, abych se uklidnil a vyléčil, když si musím dát nervy do pořádku”.

4. Podpořte svůj imunitní systém

Ve studii provedené v Japonsku v roce 2010 požádali skupinu osob, aby tři dny  a dvě noci stanovaly v přírodě. Badatelé zjistili, že vzrostla aktivita bílých krvinek a to mělo za následek i jejich větší tvorbu. Kvůli takovým druhům nemocí, které ničí buňky, jako viry nachlazení a chřipky a jiné obvyklé infekce, si vezměte denní dávku Mistify a hurá ven!

5. Zlepšete duševní zdraví 

Celosvětově okolo 350 milionů lidí bojuje s depresemi a jeden ze tří lidí s úzkostí. Vědci ze Stanfordovi univerzity zveřejnili studii v magazínu Proceeding of the National Academy of Science, která ukazuje, že ti, co se prochází v přírodním prostředí, narozdíl od těch z městského prostředí mají vyšší aktivitu v subgenuálním čelním kortexu, oblasti mozku, která se opakovaně zaměřuje na záporné pocity. Mnoho zdravotních odborníků nyní doporučuje přírodní terapii jako součást předepsaného režimu pro duševní zdraví.

Výhody trávení času venku jsou ohromné a změní Vám život. Takže si obujte boty na túru, vydejte se pozorovat ptáky, osvěžte se v jezeru nebo odpočívejte v kampu s rodinou a přáteli. Je jedno, co vyberete, pouze stačí využít teplého počasí a můžete čerpat výhod přírody, které se nabízejí.

CONVERSATION

Instagram

Follow Us