Výrobky Synergy pomáhají bežci ultramaratonu


Pro většinu lidí je uběhnutí maratonu neuvěřitelný výkon, ukázka vytrvalosti a síly, ale pro bežce ultramaratonu je 42 km jen začátek.

Ultramaratonem se nazývá každý běh, který je delší než standartních 42,195 km, tedy standardní maraton. Rozsah může kolísat mezi 50 a tisíci kilometry a některé závody trvají mnoho dnů.

Pro Marcela Höche’ho, kterého sponzoruje Synergy, jsou tyto závody celý jeho život. Ve 22 letech je tento Němec jedním z nejmladších závodníků ve sportu vůbec. Je německý celostátní šampion v kategorii do 23 let v ultramaratonech a v roce 2015 se stal vítězem v Best Performer 12h run v jeho kategorii, to znamená, že žádný závodník nedoběhl dále během 12 hodin.

Marcel Höche si zamiloval závodní sport v sedmi letech a svůj první ultramaraton běžel, když mu bylo pouhých 19 let. Od té doby se stále věnuje své zálibě v běhání, jednoduše protože má rád to, co dělá.

Jeho trénink je rozsáhlý a zdlouhavý, s dennodenní pravidelností střídá dlouhé běhy (30 km při rychlosti 1 km za 4,2 min) a rychlými běhy, to mu umožňuje dosáhnout špičkové formy. Kvůli velké tělesné zátěži, kterou vyžaduje ultramaraton, Marcel Höche začal v únoru 2016 používat výrobky Synergy, které mu pomáhají při tréninku a také zajišťují výkon během závodů.

“Když jsem začal více trénovat, změnil jsem dietu a produkty Synergy mi s tím hodně pomohly”, říká.

Marcel Höche je velkým fanouškem sady V3 a Mistify používá každý den, aby zvládal tělesnou námahu při sportu.

Také je pevně přesvědčený o významu ProArgi-9+, které používá mnohokrát  během dne, ať už při tréninku nebo na závodech.

“Mám moc rád e9, má všechno co potřebuju v mojí těžké situaci”, říká Marcel Höche. “Minerály, energie a aminokyseliny. To je vskutku skvělá směs všeho, co potřebuju, abych podal dobrý výkon.”
Ovšem i tělesný trénink, správná dieta a pomoc doplňků výživy nezajistí běžcům ultramaratonů, že nebudou mít těžké chvíle.

“V každém závodě se dostanu do bodu, že už nemohu dál”, říká Marcel Höche. “Když se to stane, je to pro mě neuvěřitelně těžké. Nejhorší to bylo, když jsem běžel dvanáctihodinový Best Performance v roce 2015.”

Marcel Höche říká, že už běžel víc jak 7 hodin a stále ještě měl před sebou 5 hodin, pokud chtěl závod dokončit, jeho tělo bojovalo, ale začal upadat na duchu.

“Začal jsem mluvit sám se sebou”, vypráví. “Pamatuju, jak jsem říkal: Marceli, je to jen jeden maraton navíc, jen jeden navíc a potom budeš nejlepší na světě ve svojí věkové kategorii. Musel jsem mluvit sám se sebou, abych to dokázal. Bylo jedno co, věděl jsem, že musím běžet dál. Tenhle přístup mě zachránil.”

Marcel Höche běhá ultramaratony závodně už 3 roky, některé z jeho posledních úspěchů jsou uvedeny níže:

  1. 3.místo celkově - Innsbruck Alpine Trailrun Festival 65 Km 30. 4. 2016
  2. 3.místo celkově - Brocken-Challenge 13. 2. 2016
  3. 2. místo celkově - Stadtoldendorfer 12-Stunden-Lauf 11.-12. 7. 2015

Marcel Höche dál podává nejvyšší sportovní výkon a doufá, že jeho dobrá forma vydrží i v dalších závodech. V létě se chce zúčastnit ultramaratonu v Německu a je plně připraven dát ze sebe všechno, aby podal nejlepší výkon.CONVERSATION

Instagram

Follow Us