Spotřebitel výrobků Synergy ukončil „nejtěžší běh světa”

Písky Sahary jsou jedním z nejméně přátelských míst na zemi. Pod pálícím  marockým sluncem teploty stoupají přes 50ºC. Pravě zde, mezí písky, které ostrý vítr hází do tváře, hnaní žízní a vyčerpáním vznikají, během sedmidenního, 256 kilometrů dlouhého Maratonu Písků („Marathon des Sables”), skuteční borci.

Posledních 28 let, ultra-maratonci se hrnou do této pustopusté krajiny zúčastnit se toho, co je známo jako „nejtužší běh na světě”. V tomto roce, mezí účastníky běhu se našel zákazník Synergy Grégoire Chevignard, který ještě před několika lety by si to nedovedl ani představit. Pevně spoléhal na výrobky Synergy, které ho podpořily na trati a ukončil běh s dobrým výsledkem v tričku s logem Synergy a úsměvem úlevy na obličeji.

První co Vám Grégoire určitě řekne o sobě je, že není profesionální sportovec. Má svou každodenní práci na plný úvazek a vede v Paříži velmi zaneprázdněný rodinný život s ženou a třemi dětmi. Jeho závodění začalo docela skromně. Pote, co se před 19 lety zúčastnil svého prvního a jediného maratonu měl dlouho mezeru. Pak se s bratry přihlásili do běhu na 10 kilometrů a udělali si z toho takovou rodinnou sázku. Jejich hrozné traťové časy je neodrazily, naopak naplnili jejich ducha soutěžení. Okamžitě se přihlásili do pařížského maratonu v dubnu 2014, což znamenalo, že jim zbývá jen půl roku pro přípravu.

Když se blížil Maraton Grégoire cítil nejistotu, ale místo toho aby zrušil svou účast, úspěšně překonal svou před-maratonskou paniku tím, že se přihlásil do závodu na  63 kilometry, který měl se konat příští měsíc, při němž maraton se stával mnohem mírnější výzvou. A tak začala jeho láska k běhaní. Loni se zúčastnil více než 12 závodu s různými tratěmi (od 10 km do 105 km).


Grégoirova známa Mathilde Barbier mu předvedla výrobky Synergy ještě v době, když o běhaní s využitím doplňků stravy věděl málo. Když ale Matilde jej naučila s nimi zacházet zjistil, že na jeho výkony mají významný vliv. Na začátku Grégoire běhal s prázdným žaludkem, protože několikrát zažil bolesti po tradičním snídaní před během. I když tímto způsobem odstranil bolesti, musel se mířit s nedostatkem energie. Dnes, kilometr za kilometrem si stále více spoléhá na Náhradu stravy SLMSmart a využívá jej zároveň jako palivo které mu pomůže doběhnout do cíle, tak jako obnovující shake.

Jedním z největších úkolu pro účastniky Marathon des Sables je problém výživy a pokrmů. Závodnici musí být soběstační a mít sebou výživu na celých 7 dni a proto Grégoire se rozhodl, že bude potřebovat pokrmy lehké, přenositelné a vysoké výživné hodnoty. Zabalil tolik SLMsmart aby si mohl dát dvě porce denně –  jednu ráno, před během, a jednu večer, aby posílil vyžadující obnovy svaly.

„Je to vidět v klasifikaci. Když u většiny závodníků rychlost klesala den co den, já jsem měl sílu abych svou udržel” říká.

I když většina lidi vnímá tento 256-kilometrový Maraton písků jako skličující výzvu, skoro jako pouhé šílenství, pro Grégoire byl to jen další závod.

„Není na tom nic mimořádného” říká. „Nejsem olympijský sportovec. Jsem jenom průměrný mužsky. Jsem přesvědčený, že to může udělat každý. Když jsem začínal, vůbec jsem nečekal, že kdykoliv poběžím délku větší než maraton. Všechno zvučí neobvyklé a nepravděpodobně předtím, než toho nedosáhneme, ale to, že jsme něco zatím neudělali ještě neznamená, že nejsme toho schopní.”

CONVERSATION

Instagram

Follow Us