Synergy sponzoruje světovou šampiónku v rychlostním windsurfingu
Zara Davisová je světovou šampiónkou, držitelkou světového rekordu a zároveň osteopatkou. Na své windsurfingové plachtě má hrdě logo Synergy, je také nejnovějším sportovcem, kterého sponzoruje Synergy. Zara Davisová nejen používá výrobky Synergy, ale také se o ně dělí se svými pacienty ve své lékařské ordinaci v Anglii.

Zara Davisová se dozvěděla o windsurfingu, když jí bylo 13 let, potom se ale sportu nevěnovala mezi svými 15 a 27 lety. Tehdy v ní její zaměstnavatel znovu oživil lásku k windsurfingu a ta už jí od té doby zůstala. Rychle se vrátila ke sportu a při windsurfingu na jezeře poznala svého manžela.

V květnu 2016, ve svých téměř 50 letech, Zara Davisová získala svůj první titul na světovém šampionátu v ženském rychlostní windsurfingu na závodech Dunkerbeck GPS Speed Challenge ve Fuerteventuře. Nejen že v soutěži porazila jiné ženy, ale i dosáhla lepšího času než většina můžu. Zara Davisová je také šestinásobnou šampiónkou evropského rychlostního windsurfingu a mnozí ji znají jako “nejrychlejší ženu na vodě”, je držitelkou světového rekordu na 1 míli v rychlostním windsurfingu s 34,74 uzly (přibližně 64 km/h) a držitelkou světového rekordu na 500 m s 45.83 uzly (přibližně 85 km/h).

“Miluju výzvu a být na moři”, říká Zara Davisová. „Zjistila jsem, že z  nějakého důvodu mám vrozené nadání pro tento sport. Jsem v tom už léta dobrá, ale i když jste v něčem dobří, samozřejmě se v tom ještě zdokonalujete. Používám svůj talent, abych inspirovala mládež, obzvláště mladé dívky, aby se věnovaly sportu a zkusily windsurfing.”

Windsurfing spočívá hlavně v kvalitě a stavbě windsurfového prkna a plachty. Struktury obou jsou vytvořeny a spojeny tak, aby se vítr co nejvíc využil. Plachta závodních windsurferů je dvakrát větší než plachta pro rekreační windsurfing, protože je důležité zachytit co nejvíce větru. Zara Davisová říká, že fyziku windsurfingové plachty lze porovnat s fyzikou křídla letadla. Plachta musí být trochu zahnutá, aby vítr zachytila a využila k pohybu.

Nedejte se ovšem zmást. Ne každý se správným vybavením může rychle plachtit. Čím více větru windsurfer nabere, tím těžší se stává udržet plachtu. Správná kontrola plachty a prkna při rychlostním windsurfingu vyžaduje neuvěřitelné množství síly. Zara Davisová je 6 stop vysoká s velkým množstvím svalové hmoty, kterou si potřebuje udržet, aby byla úspěšná ve svém sportu. Její postava je velkou výhodou v oblasti rychlostního windsurfingu.

“Fyzika windsurfingu je trochu podivná”, říká Zara Davisová. „Jediné na čem plachtíte, je zadní část prkna a ploutev, účast na závodech v rychlostním windsurfingu, obzvláště vyžaduje, abyste byli fit, silní a odvážní.”

Rychlostní windsurfing vyžaduje dávku odvahy, říká Zara Davisová. Představte si, že při plachtění po vodě rychlostí 80 km/h ztratíte rovnováhu a najednou udeříte o vodní hladinu. To nemůže být příjemné.

“Všechno co se dělá při windsurfingu je fyzicky náročné”, říká Zara Davisová. “Nejtěžší je rovnováha a stabilita. Používáte všechny svaly svého těla celou dobu. Z tohoto důvodu je to náročné pro cévní soustavu.“


Kvůli tréninku musí Zara Davisová cestovat 4 hodiny z domu na bristolském pobřeží  na jezero West Kirby Marine. Navíc musí pracovat celou dobu, Zara Davisová tráví až 15 hodin týdně plavaním, jízdou na kole, běháním, cvičením Pilates, tréninkem na závěsném systému. Drží výživovou dietu, pije hodně vody a dbá, aby vysoce kvalitní výživové doplňky byly vždy součástí jejího denního programu. Nyní do programu zařadila ProArgi-9+, e9, Phytolife a Mistify. Je chodící ukázkou zdraví pro všechny své pacienty, kteří se léčí pomocí osteopatie.

“Pracuji s mnoha elitními sportovci a cítila bych se velice nepříjemně, kdybych ve svojí praxi používala něco, co by nebylo nezávadné”, říká Zara Davisová.

Sama jako elitní sportovec pozná dobré výrobky. Standardy vysoké kvality a přísných výrobních postupů, které Synergy vyžaduje ve svém výrobním závodě, naplňují Zaru Davisovou důvěrou, že výrobky naší společnosti mají vliv na její sportovní výkon a i na životy jejích pacientů.

CONVERSATION

Instagram

Follow Us