PARALYMPIJSKÁ ZÁVODNICE VE STŘELBĚ JE DLOUHODOBOU OBHÁJKYNI SYNERGY


Každé čtyři roky mezinárodní šampióni shromažďují se, aby participovali v nejdůležítějším testu fyzické kondice a přesnosti – olympských a paralympských hrách. Stejně jako olympské hry, paralympské hry ukazují houževňatost a odhodlání elitních světových paralympských sportovců. I přesto, že tyto sportovci snášejí tělesné postižení, tlačí dopředu, aby se stali velkými v jejich sportu navzdory překážkám, kterým čelí.

Sonja Tobiassenová není vyjímkou. Bude reprezentovat Norsko ve střelbě ze vzduchovky na paralympských hrách 10 až 13 září v Rio de Janeiro.

Během své práce jako zdravotní sestry Sonja zjistila, že její svaly začaly slábnout když ji bylo přes dvacet let. Ve věku 25 let byla ji diagnostikována svalová dystrofie, nevyléčitelná nemoc, která interferuje s produkcí bílkovin, které tvoří zdravý sval. Teď, dvacet let později, Sonja je na vozíku a proživá každý den s láskou a vděčnosti.

Nejmenší věci znamenají pro mě hodně, říka Sonja. Věci jako přátele a rodina, také přestávka na obdivování květin. Proživám dobrý život, nezávislý život se svou sedmnáctiletou dcerou. Jsem každý den vděčná, že mám dům, auto a sport, který mám ráda.

Během svého pobytu v rehabilitačním centru v roce 2010 Sonja se zúčastnila v aktivitách svázaných se střelbou ze vzduchovky. Jeden z účástníků byl ohromen její přírozeným cílem a důsledností. Byl zvědav, jestli Sonja jenom měla štěstí, takže vzal ji ke střeleckému trenážerovi, kde dokazala svůj přírozený talent. Krátce potom Norges Skytterforbund (norské střelecké sdružení) se dozvědělo o její nadání a, co bylo pro Sonju velikým překvapením, pár let později byla schopná se zúčastnit paralympským hrám v Londýně v roce 2012.

V ramci přípravy na své další paralympské hry Sonja se zaměřuje především na dosahování svých cílů. Nezbytné k jejímu výcviku a pro každodenní život je věnovaní zvláštní péči o její zdraví.

Kromě střílení Sonja našla také další vášeň v Synergy, stálo se to už tehdy, kdy výrobky Synergy se poprvé objevily na norském trhu. Jako že nikdy neměla problémy s testováním nových produktů a chtěla zkusit něco, co by ji mohlo zvětšit úroveň energie, Sonja dála výrobkám Synergy šanči. Začala od Phytolife a Mistify, pak přídala k svému jídelníčku ProArgi9+ a e9. Po nějaké době její režim začal obsahovat také Body Prime. Na prostoru několika let Sonja zjistila, že výrobky Synergy mají velký pozitivní vliv na její zdraví a pomahájí udržet její dobrý zdravotní stav.

V průběhu přištích několika měsíců Sonja plánuje se zúčastnit třem tréninkovým táborám skrz Evropu, aby se mohla připravit na Rio. Trénink je pro ni emocionální horskou drahou. Když její svaly nespolupracují, její výkon trpí a je snadné se odradit, ale ona se nevzdává.

Naše limity jsou v naších hlavách, říká Sonja. Pokud něco opravdu chcete a pracujete s tím, všechno je možné. Když jsem onemocněla tak přestala jsem pracovat. Ztrátila jsem přátele, vypadla jsem ze všeho. Nyní cestují po celém světe, potkávám skvělé lidi díky svému sportu. Moje rodina roste díky střelbě.

CONVERSATION

Instagram

Follow Us