PŘÍPRAVA NA JARNÍ ÚKLIDJako každý rok touto dobou sluneční paprsky dopadající oknem odhalují prach, který se nashromáždil během zimních měsíců na poličkách, na podlaze i v koutech. Velice podobně jako náš domov, také naše tělo vyžaduje stejnou pozornost.

Nyní je nejvhodnější doba udělat malý biologický jarní úklid! Body Prime, s klinicky testovaným složením z hořčíku, jablečných pektinů a švestkového prášku, připraví Vaše tělo, tak aby přijalo optimální výživné hodnoty ze zdravého jídla, které začleníte do své životosprávy.

Jako doplněk k tomuto účinnému prostředku níže představujeme několik sezónních potravin, velice bohatých na vlákninu, které Vám pomohou udělat vnitřní jarní úklid účinnější a také pomohou vydat se směrem k lepšímu zdraví:

ARTYČOKY
Snězení jednoho artyčoku pokryje denní potřebu vlákniny. Artyčoky jsou bohaté na vlákninu a proto pomáhají předcházet zácpě a též chrání před rizikem spojeným se vstřebáváním jedovatých složek v některých jídlech.

CHŘEST 
Chřest, který je bohatý na glutathiony, má schopnost rozkládat nebezpečné složky, jako například volné radikály. Tato zelenina je také vysoce ceněna jako antioxidant, který neutralizuje volné radikály a tím chrání buňky před případným poškozením.

FENYKL 
Tato křupavá, nasládlá zeleninka je skvělý zdroj vlákniny a může účinně odstraňovat toxiny z tlustého střeva. Vysoký obsah kyseliny listové umožňuje odbourávat homocystein (nebezpečná molekula, která poškozuje cévy) na mnohem příznivější molekuly.

CIBULE
Staletí lidé používali cibuli k léčbě zánětů. Cibule, stejně jako chřest, obsahuje látky, které ničí volné radikály a jsou prospěšné pro zažívání. Kvercetin v syrové cibuli je mnohem účinnější, než kvercetin získaný z tablet a je známý jako ochrana proti oxidačnímu stresu.

ŠPENÁT
Tato intenzivně jasně zelená rostlina oživí každé jídlo nebo pití od zeleninových koktejlů po omelety. Je bohatý na glykoglycerolipidy, které pomáhají chránit výstelku trávicího ústrojí. Obsahuje ohromující množství vitamínu K a má protizánětlivé účinky.

ŘEŘICHA 
Přestaňte používat řeřichu jako oblohu a začněte ji jíst jako běžné jídlo. Obsahuje 200% denní doporučené dávky vitamínu K v pouhém jednom hrnku. Řeřicha zlepšuje zdravotní stav kostí a vstřebávání vápníku. Zkuste přidat řeřichu do pesta nebo do omáček na těstoviny a získáte stravu s vysokými výživovými hodnotami.

CONVERSATION

Instagram

Follow Us