Držitel světového rekordu nedá dopustit na ProArgi-9+


Nejtěžší závaží zaznamenané v dějinách vzpírání ze dřepu s velkou kládou (giant log squat) váží 1000 liber (téměř 454 kg). Nejvyšší počet betonových cihel rozbitých najednou jedním úderem je 60. Váha nejtěžšího taženého hasičského vozu činí 16 330 kg. Co mají tyto světové rekordy společného? Je to zastánce produktu ProArgi-9+ a 54letý účastník závodů Strongman Randy Richey ze Scottsville v Kentucky.

Randy ve vzpírání 30 let předváděl zdánlivě nemožné silácké kousky v různých soutěžních disciplínách zvedání břemen, ale nebylo tomu tak, dokud pár let před svými třicátými narozeninami nevstoupil do říše strongmanů.

Randy je v současné době držitelem osmi světových rekordů a každoročně vystupuje se svou strongmanskou skupinou Omega Force Strength Team na 75 až 100 masopustech, jarmarcích, církevních slavnostech a dalších akcích podél celého východního pobřeží USA. Ohýbají ocel, tahají valníky za traktor, tahají hromady velkých pneumatik, zvedají na bench-press lidi i automobily a převracejí vozidla.

V roce 2013 se skupina Omega Force objevila v pořadu Amerika má talent a tak zapůsobila na porotce, že postoupila do druhého kola v Las Vegas. Díl s jejich vystoupením byl nejsledovanější během celé sezóny a díky své popularitě se vysílal pětkrát.

Ve stejném roce podstoupil Randy invazivní chirurgický zákrok a jeho lékaři si byli jisti, že nikdy nebude schopen zvedat ani středně těžké předměty, natož soutěžit. Nicméně, jeho láska k tréninku ho vedla k udržení zdravého životního stylu, proto se mohl znovu vrátit do posilovny. Poté, co si Randy dopřál dostatečný čas na zotavení, nakládal si na zvedání ze dřepu 365 kg na 10 opakování. Fotka Randyho během tohoto vzpírání, která visí v kanceláři jeho lékaře, je důkazem ohromení doktora.

 „Dělám všechno, co jsem dělal, když mi bylo mezi 20 a 40 lety, včetně tréninku a soutěžení,“ řekl Randy.

Podle Randyho je jedním z klíčů k zachování síly na jakékoliv úrovni, a zejména u vzpěračů, kterým už není 20, ani 30 let, zajištění optimálního krevního oběhu. Regenerace svalů je vysoce závislá na prokrvení svalů, pomáhá s jejich opětovnou obnovou.

„Každému doporučuji ProArgi-9+,“ prohlásil Randy. „V týmu Omega Force je 78letý gentleman, který je nadšený, když vidí, jakým způsobem mu to pomáhá.“

CONVERSATION

Instagram

Follow Us