Zdokonalte přítomnost své firmy v sociálních mediích


Dnes má téměř polovina světové populace přístup k internetu. V roce 2015 přesáhl počet uživatelů sociálních médií 2 miliardy. Jak již bylo řečeno, je zde rostoucí publikum připravené vstřebávat informace, které vypustíte do kyberprostoru. Cítíte teď tu sílu vlivu, je to pravda? Ne tak rychle. Nejprve musíte přijít na to, co udělat, aby vás uživatelé sociálních médií viděli a poslouchali.

Jako Člen týmu společnosti Synergy, máte ke sdílení neodolatelnou zprávu. Chcete-li se podělit o velké příležitosti společnosti Synergy, kdykoli máte možnost, pak je využití sociálních médií nesporně ekonomicky nejefektivnějším způsobem, jak sdělit svou zprávu masám. Ať už jste uživatelem sítě Facebook, YouTube, Twitter, Reddit, Pinterest, Tumblr, LinkedIn, Instagram nebo Google+, existují triky, které byste si měli osvojit, pro co nejlepší možný výsledek vaší aktivity v sociálních médiích.

Uvádíme několik obecných tipů, které vám pomohou maximalizovat účty sociálních médií a řídit své podnikání.

Udělejte si plán

I když nemusíte mít naplánovaný každý příspěvek na určitou hodinu, je dobré mít obecnou představu o tom, jaké časy jsou nejlepší pro přidávání příspěvků. Například ve středu ráno ve 4:30 pravděpodobně není příliš velký provoz na sociálních médiích, a tudíž to není vhodná doba pro přidávání příspěvků.

Použijme jako standard pro měření dobrých i špatných praktik v sociálních médiích síť Facebook, jelikož to je drtivě největší sociální síť. Podle Huffington Post je nejlepším časovým úsekem během dne pro přidání příspěvku na Facebook rozmezí 13-15 hodin, navíc mají čtvrtek a pátek nejvyšší míru aktivity. Studie ukazují, že tyto časy se pro jednotlivé sociální sítě liší, takže si udělejte domácí úkol. Je také vhodné zabránit příliš častému přidávání příspěvků, což by způsobilo, že vaše publikum skryje vaše příspěvky, aby zabránilo přetížení svých seznamů příspěvků nechtěnými informacemi. Přidáváním zajímavého obsahu jednou denně budete mí jistotu, že vaše publikum očekává na příspěvky a těší se na ně.

Přidávejte smysluplný obsah

Tvoření fascinujícího obsahu, je zásadní pro efektivní strategii v sociálních médiích. Zeptejte se sami sebe: Je to informativní? Je to poutavé? Je to důležité? Na každou z těchto otázek byste si měli odpovědět „ano“. Váš obsah by měl být vždy v souladu se společností Synergy. Pokud si nejste jisti, zda je váš obsah pro sociální média v souladu, obraťte se na dokument společnosti Synergy „Co mohu říci?“.

Průběžně posuzujte staré příspěvky a vyhodnocujte, které z příspěvků získávají nejvíce „lajků“ a komentářů. To vám dá představu o tom, jaký obsah přitahuje největší pozornost na vaše podnikání. Někteří odborníci na sociální média tvrdí následující, najděte si kanál sociálních médií, který je hustě obydlený vašimi ideálními zákazníky a na něm se zaměřte na úspěch, spíše než nekonzistentně fušovat na nesčetných kanálech.

Zaměřte se na obraznost

Všimli jste si někdy, že lidé se smyslem pro dobrou fotografii, kteří se rovněž naučili samostatně dělat pěkné obrázky, získávají ve světě sociálních médií značné množství provozu? Příspěvky v sociálních médiích obsahující obrázky nebo videa získají o 53 % více „lajků“ a 104 % více komentářů, než příspěvky bez vizuální ozdoby. Rozbijte poutavým obrazem, vztahujícím se k tématu příspěvku, monotónnost novinek na seznamu příspěvků vašich zákazníků.

A teď, předtím, než se vydáte na lov obrazů, vciťte se do kůže fotografa. Podívejte se na fotografie, které byste chtěli zveřejnit a zvažte, jak je vysoké rozlišení obrazu a zda je obrázek dobře osvětlen. Dokonce i mírně tmavé nebo rozmazané fotografie budou pominuty, jako by neexistovaly. Zajímavé, esteticky příjemné fotky přidají vašemu příspěvku barvu a hloubku, které pro popularitu potřebuje.


Nyní máte domácí úkol. Existují tisíce studií a užitečných tipů od odborníků na sociální média, které můžete použít ke svému prospěchu, při dodržení závazku, aby se vaše podnikání stalo více důvtipné v sociálních médiích. Ujistěte se, že sledujete Synergy Worldwide na Facebooku a Instagramu a získejte zde obsah a myšlenky připravené ke sdílení.

CONVERSATION

Instagram

Follow Us