Jak rozvinout strategii pro sociální média

Společnosti po celém světě se při navazování kontaktu se svými zákazníky spoléhají na sociální média. Vaše obchodní činnost v rámci Synergy není výjimkou, a tyto zdarma dostupné marketingové nástroje vám mohou přinést významné výhody v rozšiřování působnosti!

Buďme upřímní – sociální média jsou možná ohromující pro ty, kteří se snaží svůj podnik vklínit někam mezi kruhy známých na Facebooku a Twitteru. Než se z vás stane guru v oblasti sociálních médií, bude to vyžadovat čas, pokusy a omyly, a především kvalitní strategii.


Dva z nejlepších evropských manažerů Synergy, Eric a Kati Gammals, se při svém úsilí o dosažení tohoto postavení v rámci společnosti opírali intenzivně o sociální média.

„Profesionální síťový marketing vyžaduje mimo jiné sdílení informací, a to konkrétně osobních událostí, svědectví, obrázků a záležitostí spojených se životním stylem“, prohlásila Kati. „Tradiční prodej sociální média nepotřebuje, ale síťový marketing je pro ně dokonale vhodný, protože vyžaduje sdílení informací, a nikoli klasickou reklamu“.

Zde je několik dobrých poznatků, které byste si měli zapamatovat, pokud chcete ve svém podnikání v rámci Synergy využívat sociální média:

Snažte se porozumět svému publiku. Než publikujete na své stránky na sociálních médiích nějaký obsah, měli byste mít v hlavě živý obraz ideálního zákazníka Synergy. Když budete mít dostatek informací o svém publiku, můžete přizpůsobit publikované informace jejich problémům, potřebám a motivacím. Je také důležité vzít v úvahu, jaký obsah budou tito lidé nejpravděpodobněji sdílet se svými přáteli na sociálních sítích. Vyhledejte si a uložte zdroje, které poskytují důvěryhodné informace o vašem oboru podnikání. Čím více toho budete vědět o vašem publiku a oboru, v němž podnikáte, a čím více si toho načtete o souvisejících tématech, tím snáze se vám bude publikovat skutečně trefný obsah, kterým upoutáte pozornost.

Buďte inovativní. Marketing využívající sociálních médií vyžaduje kreativitu. Začněte přemýšlet o vašem podnikání a o produktech, které prodáváte, jinak. Ukládejte si veškeré nápady týkající se obsahu na jedno místo; do tohoto seznamu můžete podle potřeby přidávat další prvky nebo je naopak odebírat. Ve vašich publikovaných příspěvcích můžete své publikum odkazovat na související webové stránky a blogy. Je však důležité, abyste neuvízli v zajeté koleji a nepublikovali neustále dokola pouze tento typ příspěvků. Seznamte své publikum s novými komunikačními metodami – publikujte odkazy na webináře, podcasty, prezentace v PowerPointu, elektronické magazíny a videa.

„Provozujeme facebookové skupiny pro osoby, které chtějí rozjet vlastní podnikání, a tyto skupiny používáme především pro sdílení informací“, řekl Eric. „V této naší facebookové skupině sdílíme dokumenty, zprávy z blogů, příběhy úspěšných podnikatelů, plány setkání a webinářů a .pochvalná uznání členů. Je to dobrý způsob, jak ostatní pravidelně informovat“.

Používejte obrázky. O pozornost našich zákazníků bojuje nepochopitelné množství obsahu sociálních médií, a to doslova na každém rohu. Jak se odlišíte? Snažte se doplnit každou publikovanou informaci o atraktivní, profesionální a jednoznačný obrázek. Ať již publikujete obrázek, který jste našli na internetu, nebo fotografii, kterou jste pořídili, ujistěte se, že je kvalitní a barevná.

Buďte důslední. Tento požadavek je jednoduchý. Sociální média by se měly stát nedílnou součástí vašeho každodenního řádu. Průzkumy ukazují, že drobné podniky s úspěšnými stránkami na sociálních médiích tráví denně hodinu času aktualizací svých stránek na Facebooku a Twitteru a zveřejňováním nových informací. Pokud budete trávit na sociálních médiích celý den, váš podnik to ani nezruinuje, ale ani mu to výrazně nepomůže. Stačí si vyhradit malou část ve vašem každodenním programu na publikování relevantního a poutavého obsahu – vzbudíte tak v lidech zájem a možná se vám podaří získat nové zákazníky.

„Díky sociálním médiím, jako je Facebook, YouTube a LinkedIn, je mnohem snazší budovat váš podnik,“ říká Eric. „Naší úlohou je sdílet informace a vzdělávat. Sociální média nám v tom poskytují významnou podporu. Díky sociálním médiím je svět menší a budování globálního podniku snazší.“

„Facebook používáme každý den,“ říká Kati. „Velmi snadno zde můžeme odpovídat na otázky a sdílet novinky, příběhy, fotografie a videoklipy, a zároveň být součástí probíhajících konverzací“.

V současném digitálním věku je vytvoření online komunity klíčovým aspektem pro váš podnik. Pokud se sociální média stanou prioritou ve vašem podnikání, můžete zaznamenat velmi progresivní růst vašeho podniku Synergy.


CONVERSATION

Instagram

Follow Us