Tým IAM Cycling ukončil Tour de France v první desítce nejlepších

Vyčerpaný, ale odhodlaný Mathias Frank z týmu IAM Cycling překonal liják a klouzavou dlažbu a vystoupil na osmé místo v celkové klasifikaci po svým finálním útoku na Elysejských polích v Paříži.
Matthias je první od roku 1999 závodník ze Švýcarska, který si vybojoval místo v nejlepší desítce. Místo Matthiase bylo největším vítěstvím týmu IAM Cycling, ale celkové hodnoceni týmu také bylo skvěle – získali 9 místo v konečné klasifikaci, což je pro tak mladý tým opravdu moc dobrý výsledek.

Zakladatel IAM Cycling Michel Thétaz říká: „dosáhli jsme cíle, který jsme si určili už na začátku této sezony a který jsme zopakovali na začátku utkaní. Cyklisté v mé skupině prokázali, že jsou odolní a často byli na čele –  vrcholem bylo 3 místo Pantano v městě Gap a šesté místo v závodu na čas. Kluci se tomu opravdu vytrvale věnovali a těžko pracovali aby pomohli Frankovi získat jeho osmé místo v celkové klasifikaci. W roce 2016 se pokusíme ještě jednou spolu s Matthiasem Frankem získat místo v první desítce a vyhrát několik etap. Frank potvrdil svou pozici lídra týmu a prodloužil svou smlouvu. Jsme si jistí, že splní všechny naše požadavky”.

„Nelitoval jsem ani sekundu úsilí, které jsem obětoval abych se zde dostal.” říká Matthias. Po dvou neúspěšných pokusech podařilo se mi zvládnout výzvu a ukončit mezí 10 nejlepšími. Je to velký úspěch pro celý tým, který byl pro mě velkou podporou a který ve mně věřil. Nezapomenu na ty chvíle dojeti i když už nebudu závodit.”

Synergy je pyšné, že mohlo zásobit tým IAM Cycling svými výrobky světové třídy a tímto způsobem podpořit regeneraci týmu během Tour de France. Gratulujeme, IAM Cycling! Čekáme na další vítěství v Wourld Tour a příští rok v Tour de France.