5 ZPŮSOBŮ JAK posílit SVŮJ IMUNITNÍ SYSTÉM NA ZIMU
Existuje mnoho teorií, proč lidé začínají popotahovat nosem a kašlat jakmile začne proudit chladnější vzduch. Studie provedená na Yaleově univerzitě prokázala vliv chladného zimního vzduchu na oslabení obranyschopnosti nosu, což usnadňuje pronikání bakterií, které číhají na každém rohu, aby mohly proniknout do vašeho těla.*

Před zahájením této studie se předpokládalo, že zvýšení počtu onemocnění může způsobovat vyšší počet lidí trávících čas v interiérech a sdílejících stejný prostor pro dýchání. I když tato teorie může být částečně pravdivá, bylo dokázáno, že chladnější počasí má významný vliv na imunitní systém. Neumíme zabránit příchodu zimy, ale existují ověřené způsoby, jak pomoci tělu bojovat proti nevítaným vetřelcům.

Posilte se vitamíny C a D

Všechny vitamíny hrají roli při udržení dobrého zdravotního stavu, ale vitamíny C a D jsou z nich nejpozoruhodnější pro svou schopnost posílit pojivové tkáně kosterní soustavy a zaútočit přímo na viry. Obě tyto vlastnosti vedou k menšímu počtu návštěv u lékaře, během chladných měsíců. Zajistěte si přísun vitamínu C zapojením citrusových plodů do své každodenní stravy. Postavte se zimě a načerpejte zdravou dávku vitamínu D ze slunečních paprsků.

Vařte s bylinkami a kořením

Mějte svou poličku s kořením dobře vybavenu po celou zimu. Studie prokazují, že česnek, zázvor, černý pepř, kajenský pepř, nové koření, kari a kurkuma mají vlastnosti, které posilují obranyschopnost organismu.

Dbejte na zdraví střev

Gastrointestinální trakt je podstatnou částí imunitního systému. Je známo, že důležitou součástí silného imunitního systému je zdravé zažívací ústrojí. Zdravá strava a dostatečný spánek hrají významnou roli ve zdraví střevního systému, ale probiotika, známá také jako „užitečné bakterie“, umocňují podporu správné funkce střev. Probiotika lze používat ve formě výživového doplňku, nejčastěji je můžete najít ve složení jogurtů.

Jezte, pijte, vypoťte se, spěte, opakujte to

Péče o váš imunitní systém vyžaduje všechny tyto kroky, které vedou k udržení celkového tělesného zdraví. Krmte své tělo dobrými potraviny, vybírejte k pití vodu místo slazených nápojů, provádějte několikrát týdně lehká cvičení, pravidelně spěte každou noc od 7 do 8 hodin a udělejte si z každého z těchto kroků zdravý návyk.

Nestresujte se!

Nikdo bohužel není odolný vůči stresu. Nicméně, nejnebezpečnějším druhem napětí, které ovlivňuje vaše tělo je chronický stres nebo stres, který vede k vysoké hladině kortizolu. Tento stresový hormon má na váš imunitní systém oslabující vliv a může překazit vaše plány na zimu. Proto nezapomínejte o odpočinku, nedělejte z komára velblouda a užijte si zimu bez chřipek a nachlazení.

*Studie provedená na Yaleově univerzitě, publikovaná v lednu 2015

CONVERSATION

Instagram

Follow Us